The Lost Horse Gallery evening
  Kto je tu šéf?
  Ripple
  10 x Multiplace!
Novomediálna narodeninová grilovačka

 
02. – 07. máj 2011, The Lost Horse Gallery, IS_Reykjavík
Kria Brekkan (IS), Auxpan, Thizone, Örn Bárður Arnarson, Alexander Zaklynsky, Ninna Thorarinsdottir
The Lost Horse Gallery
inštalácia, performance
 
 
Stream:

rtsp://multiplace.sk/losthorse.sdp
or download streaming player: www.videolan.org/vlc/
 
Lost Horse Gallery will be opened on Monday the 2nd of May with the construction of an installation of interactive sound and video elements. The installation is open to participants and throughout the week, a series of musical and visual experiments will be undertaken by various collaborating artists. The schedule is available at http://www.losthorse.is

Kria Brekkan: Concert & Performance
Auxpan: Tape Delay Symphony
Thizone: Beats and sizzles
Örn Bárður Arnarson & Alexander.Zaklynsky: Audio – Video Manipulation Installation
Ninna Thorarinsdottir: Installation and Performance with "the Dancing Dress"
   
02. máj 2011 19 - 22h, Galéria Jána Koniarka – Kopplova vila, SK_Trnava
Viliam Slaminka (SK)
Galéria Jána Koniarka
inštalácia, vernisáž/výstava
 
 
Stream:
file not found

or download streaming player: www.videolan.org/vlc/
 
Projekcia animácie Viliama Slaminku "Kto je tu šéf?!" pred Galériou Jána Koniarka v Trnave.

Koncept animácie "Kto je tu šéf?!" je myslený ako nepriama reakcia na nedávne snahy, dôvody a následné odvolanie Vladimíra Beskida z postu riaditeľa Galérie Jána Koniarka v Trnave.
Aj napriek tomu, že ju ešte nikto nikdy nevidel, stihla už svojim názvom vyvolať reakcie s negatívnym dopadom na výstavnú činnosť galérie.

Príďte si pozrieť animáciu, ktorá rozvírila hladinu a prebudila emócie!


Viac informácií o zrušení trnavskej častu festivalu Multiplace tu: http://www.tasr.sk/200.axd?k=20110428TBB00392
   

 
03. máj 2011 15 - 17h, midl_space, SK_Bratislava
Boris Vitázek (SK)
inštalácia
 
 
Stream:
file not found

or download streaming player: www.videolan.org/vlc/
 
Interaktívna inštalácia inšpirovaná známym elektronickým hudobným nástrojom Reactable, mapuje zvukovými stopami výškový svetelný terén Bratislavy. Rozhranie pracuje so sériou virtuálnych objektov, ktorými divák manipuluje prostredníctvom pohybov svojho tela.


"Občas sa mi zdá akoby som na seba nahliadal zvonku. Mám pocit, že všetko čo robím, čo sa deje a čo som, nieje vo mne, ale predo mnou. Akoby sa pomyselné oko kamery presunulo z pohľadu prvej osoby do pohľadu tretej osoby. Nikdy neviem, či je to chyba vnímania. Veď mozog si vytvára realitu v sebe, zmysly sú len referenčné body na jej tvorbu. No viem aký je to pocit.
Je to ako nahliadať na celý chaos života zvrchu a cítiť líniu okolo ktorej náhodne vznikajú nové udalosti. Je to jednotná čiara ktorá je priemerom všetkého čo sa deje.

V mojej práci vytváram zvukový a vizuálny chaos, ktorý zjednocuje jedna línia, prijímam chaos a upadám do neho, pri čom sa snažím udržať kontrolu nad tým, čo robím. Je to ako „vedomé snívanie“ - (lucidné, bdelé, jasné snívanie je uvedomovanie si stavu snívania, ktorého výsledkom je oveľa jasnejší snový zážitok, a ktorý niekedy umožňuje ovládanie obsahu sna.). Pracovanie s inštaláciou je ako hľadanie domu v ktorom sa nachádzam - nikdy ho nenájdem, ale dokážem ho cítiť

Tieto chvíle sú vždy prepojené s mestom, s nocou a samotou. Je to prostredie ktoré ma dostane do tohto stavu, aj keď príde vždy náhodne. Sú to známe miesta, kde sa cítim bezpečne.

Kamera vo videách je vždy za mnou – človek čo ovláda projekciu má možnosť na chvíľu sa postaviť do „pohľadu tretej osoby môjho vedomia“. Snaží sa kontrolovať moje bdelé snívanie, pri čom sa sám stáva jeho súčasťou. Objekty ktoré ovláda predstavujú moje vedomie a myšlienky, ktoré sa okrem vizuálneho spracovania prejavujú aj zvukovo.

Na túto prácu sa dá pozerať ako na audio-vizuálny performance, interaktívnu inštaláciu, alebo „zážitkový stroj“, ktorý ukazuje môj zvláštny stav, ponára sa do môjho vedomia, len aby z neho mohol vystuúpť. Robí to obrazom a zvukom, štýlom ktorý vychádza zVJ-jingu, a hudobných live performancií."

Video: http://www.youtube.com/watch?v=KbmNb3D4eXQ
   
05. máj 2011 21h, A4 – nultý priestor, SK_Bratislava
David Strang (UK), Vincent van Uffelen (UK), Beata Zdražilová (CZ), Drakh (SK), Jan Nálepa (CZ), Tomáš Hrůza (CZ), Postman (SK), Chaosdroid (SK)
inštalácia, performance, koncert, párty
 
 
Stream:
file not found

or download streaming player: www.videolan.org/vlc/
 
Prídite s nami osláviť desiaty ročník festivalu Multiplace. Uvidíte performanciu a interaktívnu inštaláciu z magnetofónových pások, ktorá bude výsledkom trojdňového workshopu RE-PAIK, experiment, kde sa budú generovať obrazy, vychádzajúce z historických diel Zdeňka Sýkoru na základe hry na bicie, živý koncert v inštalácii Jana Nálepu Partitura, a nakoniec audiovizuálnu performanciu Tomáša Hrůzu, inšpirovanú japonským umelcom Ryojim Ikedom.

20.30 – 22.30 Performancie
David Strang, Vincent van Uffelen (UK) + účastníci workshopu RE-PAIK, Beata Zdražilová (CZ) + Drakh (SK): Sykora Beat, Jan Nálepa (CZ): Partitura, Tomáš Hrůza (CZ): Datapatch ver 1.11, DJs: Postman + Chaosdroid 

 
 

EnglishPressVstupnéKontaktPodporaBlogServerWikiFestival 2010Festival 2009 & ArchívLogin