Di +
  Multiplesk
       
 

 
03. máj 2011 18.30h, midl_space, SK_Bratislava
Johnny Fox (UK), Zuzana Godálová (SK)
performance
 
 
Stream:
file not found

or download streaming player: www.videolan.org/vlc/
 
Spolupráca umelca Jonnyho Foxa, ktorý sa venuje performance artu, a vizuálnej umelkyne Zuzany Godálovej vytvorí dialóg medzi organickou a digitálnou entitou. Audiovizuálne predstavenie tematizujúce jednoduchú ľudskú skúsenosť, je prepracovanou verziou performancie, ktorá mala premiéru v Sheffielde v roku 2009.

„Ocitáme sa v pozícii, kedy sa nám otvára najmenej 10 dverí, musíme sa rozhodnúť v rámci dostupných technológií, ktoré už viac nemusia slúžiť ľudským cieľom, ale budú ‘fungovať samy osebe‘, ako svojbytná forma života reagujúca na nás prostredníctvom jednoduchých hybridných systémov integrácie.“
   

 
03. máj 2011 20h, A4 – nultý priestor, SK_Bratislava
Robin Fox (AU), Alex Nowitz (DE), Víctor Mazón (ES/DE)
A4 – Asociácia združení pre súčasnú kultúru
koncert, performance
 
 
Stream:
file not found

or download streaming player: www.videolan.org/vlc/
 
Laserové lúče, hacknuté rádiá, prerobené ovládače herných konzol: tvorivé použitie technológií môže byť kritickým skúmaním informačnej doby, netradičným využitím nového média aj improvizovaným vytváraním prekvapivých audiovizuálnych kombinácií priamo pred divákmi. Laserová šou Robina Foxa (Editions Mego) je pravým „synestetickým zážitkom 21. storočia“, založeným na vizualizácii zvuku: elektronicky vytvárané zvukové vlny obklopujú divákov a sú dokonale zladené s pohybom lúčov. Skladateľ a vokalista Alex Nowitz pomocou upravených bezdrôtových Wii kontrolerov nahráva, prehráva a mení svoj hlas v reálnom čase. Jeho predstavenie Homo Ludens pre štvorkanálový soundsystém dodáva experimentálnej hlasovej performancii nový rozmer. A do tretice, španielsky umelec, aktivista a DIY-kutil Víctor Mazón s audiovizuálnym predstavením, ušitým na mieru práve pre túto príležitosť.
       

 
 

EnglishPressVstupnéKontaktPodporaBlogServerWikiFestival 2010Festival 2009 & ArchívLogin