Multiplace.TV / Utorok

 
03. máj 2011 16 - 17h, TV centrum / káblová televízna stanica, SK_Bratislava
04. máj 2011 11 - 17h, midl_space, SK_Bratislava
Maja Štefančíková
Multiplace 2011
televízne vysielanie, projekcia
 
 
Stream:
file not found

or download streaming player: www.videolan.org/vlc/
 
TV program / utorok

Maja Štefančíková: Artinfo, Komentár_44
ARTINFO je projekt ktorý reaguje na komentované výstavy, prípadne sprievodné komentované projekty k výstavám (Po sametu), pričom samotné komentovanie realizuje formou krátkych video komentárov natočených na konkrétnych výstavách v roku 2010 (napr. aj v Dome umenia Brno a na výstave Changing channels - Mumok, kde napr. komentuje aj kľúčové diela videoartu). Komentáre vznikali na mieste a neboli vopred pripravované. "Komentátorka" performovala a pracovala s rekvizitami, ktoré mala momentálne k dispozícii, výber diel vznikal po vzájomnej dohode. Video zároveň pracuje s formou komentára ako takou (používa spravodajský štýl, športový komentár...), funguje zároveň ako artinfo - pozvánka na výstavu a je výsledkom spolupráce dvoch autorov (meno jedného zostáva v anonymite). Info rovinu podporuje inštalácia na nástenke (vo výreze infiltrovaný mini DV player). Pre festival Multiplace bola prezentácia upravená do podoby jednotlivých komentárov, ktoré budú púšťané ako retro artreklamné info na výstavy, ktoré bolo.
Time: 02:06

Juraj Gábor & Dávid Demjanovič: Bazén, 2009
Time: 02:58

Maja Štefančíková: Artinfo, Komentár_46
Time: 03:11

Katarína Patrášová & Lucia Zdútová Šťastná: TO VITO WITH LOVE (I WANT TO BELIEVE), 2008
Time: 08:06
My, autorky, vyprovokované dlhoročnou túžbou splniť Vitovi to, v čo verí, sme natočili meditatívne audiovizuálne dielo v mene všetkých žien, ktoré kedy Vito oslovil. Apropriovali sme hlavný motív z videoklasiky Undertone (1972) od Vita Acconciho a s príznačnou distingvovanosťou vraciame úder späť.

Maja Štefančíková: Artinfo, Komentár_9
Time: 01:21

Paulína Mačáková: Gila beach house, 2010
Time: 05:01

Lenka Klimešová: FOUND FOOTAGE Site Specific Archive Theatre Performance Art, 2009
Time: 06:42
Found footage příběh. Starý amfiteátr. Monument již neplatné ideologie. Velké množství analogových filmů. Osoba z budoucnosti zkoumá tento prostor a tvoří site-specific akce v archivním prostředí. Osoba se v rozkladu monumentu snaží najít nový smysl a možná oživit ten starý. Vyjadřuje spontánní emoce vyvolané nalezenými předměty. Zásahy v daném prostředí vyjadřují absurditu politické ideologie. Zamyšlení nad zanedbáváním socialistické architektury. Odpor k minulosti a její následné likvidaci.

Paulína Mačáková: Noir, 2010
Time: 01:39

Maja Štefančíková: Artinfo, Komentár_103
Time: 00:53

Ludmila Pohlová: I like Bratislava and Bratislava likes me, 2008
Time: 14:00

Katarína Krajčíriková: Premier, 2009
Time: 05:26
apropriovaný záznam zo slovenskej televízie z diskusnej relacie o 5 minut 12, formou stáleho pretáčania cez medium mobilného telefonu sa obraz postupne mení a rozmazáva. začína mať nejasné obrisy a stráca sa zvuk. (zabstraktnovania a z geometrizovania obrazu). obsahovo - je to ako hra telefon - na začiatku je iný obraz ako vznikne na uplnom konci.

Maja Štefančíková: Artinfo, Komentár_71
Time: 02:11

 
 

EnglishPressVstupnéKontaktPodporaBlogServerWikiFestival 2010Festival 2009 & ArchívLogin