MULTIPLACE 2007 / festival sieťovej kultúry / network culture festival / 13 - 22 04 2007
O Multiplace - Newsletter - Wiki - Podpora - Press - Kontakt - MTP 2006 - MTP 2005 - MTP 2004 - MTP 2003 - MTP 2002 - English

 
 
 
 
 
 
Web / Content / SK
(streaming)

19. apríl 2007 18.30h, Infocentrum MTP Bratislava, SK_Bratislava
Tomáš Bella (SK), Patrik Garaj (SK), Ján Šifra (SK), Tomáš Ulej (SK), Robo Zelník (SK), Michal Čudrnák (SK) (moderátor), Dušan Barok (SK/CZ/DE) (moderátor)
13 kubikov
diskusia
 
Video stream: http://tlis.sk:8000/multiplace.ogg
Video záznam: smecnet.itchybit.org/public/ webcontent_sk.ogg
(Ogg Vorbis je otvorený formát a jeho stream môžete spustiť napríklad cez prehrávač VLC, prípadne iné prehrávače a pluginy).

Priamy link na IRC chat: http://www.13m3.sk/chat.htm
Záznam diskusie na IRC: mtp6.web-content-sk.irc.log.txt

V akej fáze sa nachádza slovenský web? Pokrivkáva za vyspelejšími, alebo sa vzmáha vďaka prípone 2.0? Nie je tomu dávno, čo sa dala slovenská Wikipedia "prebrowsiť" za hodinu, dnes by ste na to potrebovali pri počte viac ako 60 000 článkov zopár dní. Pôvodný obsah v podobe video-streamu bol v nedohľadne, zajtra ho bude možno ponúkať každý väčší portál. S oneskorením, ale predsa sa aj toto médium stáva na Slovensku neoddeliteľnou súčasťou osobného a verejného. Nadšenci skenujú zadarmo knihy, komentujú každodenno na blogoch, experimentujú s formou a kolektívnymi postupmi. Amatéri sa stávajú profesionálmi, bežní používatelia kurátormi digitálneho obsahu. Nadstavíme mu kritické zrkadlo a nazrieme do krištáľovej gule – prineste si so sebou otázky.

Diskusia bude vysielaná cez internet a paralelne prebiehať online IRC debata na kanáli #multiplace (na IRCnet-e). Zapojte sa aj zo svojich domovov!

Tomáš Bella pracuje ako šéfredaktor internetového vydania denníka SME. Profesijný živopis a články od autora.
 
Patrik Garaj píše o internete pre Mediálne.sk. Články od autora.
 
Ján Šifra pracuje v Neopublic Porter Novelli, kde je zodpovedný za rozvoj inovatívnych produktov v oblasti presvedčovacích (persuasive) technológií, horizontálneho a virálneho vplyvu.
 
Tomáš Ulej je redaktor prílohy Počítače denníka SME ale najmä digitalizátor slovenskej literatúry. Blog
 
Robo Zelník v súčasnosti pracuje ako správca siete, zaujíma sa o spoločenské siete, open source, nezávislý občiansky aktivizmus, permakúlturu, človeka a jeho pôsobenie v biosfére a v technosfére. Viac info na Vsieti.sk.
 

 
 
(cc) 2007 Multiplace - Newsletter - Wiki - Podpora - Press - Kontakt