MULTIPLACE 2007 / festival sieťovej kultúry / network culture festival / 13 - 22 04 2007
O Multiplace - Newsletter - Wiki - Podpora - Press - Kontakt - MTP 2006 - MTP 2005 - MTP 2004 - MTP 2003 - MTP 2002 - English

 
 
 
 
 
 
Unsound On Tour II.
(streaming)


 
21. apríl 2007 20h, A4 – nultý priestor, SK_Bratislava
Kosmischer Pitch with Jan Jelinek (DE) (krautrock, minimal, psychedelia, deep house), Kotra (UA) (radical breakbeat sounds), Andrey Kiritchenko (UA) (acoustic & digital, tiny melodies & noise), Dictaphone (DE) (new electronic jazz)
A4 – Asociácia združení pre súčasnú kultúru, Culture Transfer (spoluorganizátor), Unsound, Goethe-Institut Bratislava, Atrakt Art
koncert
 
Video stream: http://tlis.sk:8000/multiplace.ogg

Podpora: EU2000.de
Pod názvom Kosmischer Pitch sa skrýva trojčlenná skupina, ktorú dal dokopy producent Jan Jelinek preslávený nahrávkami čerpajúcimi zo starých jazzových vinylov vychádzajúcimi na berlínskom labeli Scape. Jelinek za laptopom, Andrew Pekler s gitarou a bubeník Hanno Leichtmann spolu vytvárajú množstvo názvukov éry nemeckého krautrocku pomocou slučiek a vrstiev plávajúcich zvukov. Minimalizmus, psychedelia a deep hous - aj tieto žánre výrazne ovplyvnili poetiku Kosmischer Pitch v intenzite, ktorá zahalí poslucháča.
www.scape-music.de/site/front/..
 
Kotra je sólový projekt Dmytra Fedorenka, ktorý popri vlastných hudobných aktivitách v Kyjeve šéfuje medzinárodne známemu festivalu Detaili zvuku. Práve súčasťou tejto akcie bude ukrajinská časť Unsound on Tour. Fedorenko vydal tucet albumov so svojimi precíznymi digitálnymi zvukovými manipuláciami. Jeho živé vystúpenia sú silným zážitkom vychádzajúcim z kombinácie nekompromisných zvukov a breakbeatov.
http://kotra.org.ua
 
Andrej Kiritchenko je zakladateľom značky Nexsound, ukrajinského vydavateľstva s najoriginálnejšou produkciou, ktorá má v zahraničí skvelú reputáciu a bola už často prezentovaná na prestížnych festivaloch ako je napríklad Transmediale v Berlíne. Kiritchenko doteraz vydal vyše tri desiatky albumov a sám seba opisuje ako "experimentálneho zvukového umelca na rozhraní žánrov", ktorý kombinuje akustickú a digitálnu estetiku, jemné melódie a noise. Hral už na akciách po celej Európe, vlani ho nominovali v kategóriách Objav a Najsľubnejší umelec na Quartz Electronic Music Awards.
www.nexsound.org
 
Basgitarista a hráč na elektroniku Oliver Doerell spolu so saxofonistom/ klarinetistom Rogerom Doringom pod názvom Dictaphone mixujú jazz, elektroniku a terénne nahrávky s cieľom stvoriť čo najatmosferickejšiu hudbu, ktorá sa vzpiera zaradeniu do tradičných žánrov.
www.dictaphone-music.de
 
Unsound
Tour

 
 
(cc) 2007 Multiplace - Newsletter - Wiki - Podpora - Press - Kontakt